Zwierzęta też mają swój horoskop!

Wróżby ze snów czyli onejromancja
24 stycznia 2022

Zwierzęta też mają swój horoskop!

Czy zdarza ci się analizować zachowanie swojego psa, kota lub innego zwierzaka domowego? Czy wiesz, dlaczego twój pupil jest bardzo opiekuńczy,  boi się obcych albo wyróżnia się niezwykłą wręcz intuicją? Warto wiedzieć, kiedy urodził się twój pies, kot, czy świnka morska – okazuje się, że także zwierzaki mają swój horoskop. Zdaniem wróżbitów i wróżek gwiazdy rządzą zwierzętami i determinują ich charakter podobnie jak ma to miejsce w przypadku ludzi. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swojego pupila, zwróć na pewne cechy osobowości mogące mieć związek z dniem i miesiącem jego urodzenia.

Wodniki (20 stycznia – 18 lutego)

Zwierzaki spod tego znaku uważa się za najwierniejszych przyjaciół człowieka. Wyróżnia je wrodzona intuicja, opiekuńczość i ciekawość świata. Psy będące zodiakalnymi Wodnikami czasem bywają nieposłuszne właścicielowi, lubią podążać własnymi ścieżkami. Jeśli szukasz sprawdzonego partnera do porannego biegania, raczej nie sprawdzi się pupil będący zodiakalnym Wodnikiem. Zwierzęta Wodnikiniechętne zaplanowanym treningom, surowej dyscyplinie, kochają wolność, spontaniczne zabawy na łonie natury.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Zodiakalne Ryby to zwierzęta będące dla człowieka oparciem w trudnych chwilach. Potrafią darzyć prawdziwą miłością, są wierne, doskonale rozumieją uczucia i emocje swoich właścicieli. Zwróć uwagę, że zwierzaki Ryby to istoty nadzwyczaj delikatne oraz wrażliwe, czasem nieco płochliwe. Czworonogi spod tego znaku zodiaku dobrze znoszą samotność, jeśli tylko znajdują się w znanym sobie otoczeniu. Pies zodiakalna Ryba okaże się idealnym kompanem podczas górskich wędrówek czy dalekich pielgrzymek. Jego właściwości terapeutyczne są nieprzecenione, warto mieć go w rodzinie z małymi dziećmi, zwłaszcza dotkniętymi jakąś niepełnosprawnością.

Barany (21 marca – 20 kwietnia)

Zwierzęta domowe spod znaku Barana bywają nadpobudliwe, czasem zachowują się agresywnie, nieadekwatnie do spokojnej sytuacji. Będziesz cenił ich życiową energię, odwagę, skłonność do uczenia się nowych umiejętności. Pamiętaj, że zodiakalne psy i koty spod Barana są bardzo krnąbrne, skłonne do odwetu za kary od swojego właściciela. Zwierzę będące zodiakalnym Baranem warto skonsultować z doświadczonym behawiorystą albo poddać odpowiedniemu treningowi, by wyrobić jego charakter i oduczyć agresywnych zachowań.

Byki (21 kwietnia – 20 maja)

Zwierzęta urodzone w znaku Byka bardzo przywiązują się do swoich właścicieli, potrzebują stale czuć, że są przez nich kochane i szanowane. Psy i koty będące spod znaku Byka uwielbiają duże towarzystwo, czują się bardzo szczęśliwe w wielodzietnych rodzinach mieszkających na wsi. Niektórzy twierdzą, że czworonogi związane z tym znakiem zodiaku są bardzo leniwe – najbardziej na świecie kochają jeść albo spać. Zwróć uwagę, że przez swój styl życia Byki mogą mieć skłonność do nadwagi i chorób z nią związanych.

Bliźnięta (21 maja – 21 czerwca)

Wielu ludzi nie przepada za towarzystwem zwierzaków spod znaku Bliźniąt, bo są bardzo energiczne, bywają trudne do okiełznania zwłaszcza w bloku mieszkalnym. Zodiakalne Bliźnięta mają bardzo złożoną naturę – odnajdziesz w nich trochę anioła, a trochę diabła. Psy spod znaku Bliźniąt mogą mieć kłopot z koncentracją uwagi, wykonywaniem bardziej złożonych poleceń swoich właścicieli. Jeśli masz zwierzaka spod znaku Bliźniąt, zapewniaj mu dużo zabawy na świeżym powietrzu, zabieraj ze sobą na treningi, stale zaspokajaj ich wrodzoną ciekawość świata.

Raki (22 czerwca – 22 lipca)

Zwierzątka spod znaku Raka są czułe, ale niepewne siebie, potrzebują czasu, by przywiązać  się do nowych właścicieli. Cechuje ich ogromny apetyt, zwłaszcza opiekunowie kotów powinni mieć to na względzie i zadbać o bardziej zbilansowaną dietę swoich czworonożnych pupili. Zwierzę urodzone w znaku Raka nie przepada za hałasem, może uchodzić za płochliwe. Warto szczególnie troszczyć się o kondycję fizyczną takich zwierząt, poświęcić dużo czasu na dokładne wyczesywanie ich puszystej, gęstej sierści.

Lwy (23 lipca – 22 sierpnia)

Zodiakalne Lwy to zazwyczaj zwierzaki skore do zabawy, kochające aktywność na świeżym powietrzu. Są trudne do trzymania jako zwierzęta domowe – wyróżnia je niezależność, bywają bardzo kapryśne, mają dużą potrzebę wolności. Zwierzak urodzony jako zodiakalny Lew z czasem może stać się wiernym przyjacielem człowieka, stanowi idealne towarzystwo w podróży, kocha zabawy z małymi dziećmi.

Panny (23 sierpnia – 22 września)

Zwierzaki związane z Panną są z natury delikatne i płochliwe, ocenia się, że często mają skłonność do zazdrości. Stale pragną być w centrum uwagi swoich właścicieli, nie przepadają za mieszkaniem w dużych rodzinach, zwłaszcza takich z małymi, hałaśliwymi dziećmi. Zodiakalne zwierzęta Panny często są obarczone problemami trawiennymi.

Wagi (23 września – 22 października)

Zwierzęta spod znaku Wagi lubią być przytulane, cieszą się, gdy są traktowane jako członkowie rodziny. Cechuje ich troska o swój wygląd – chętnie się myją i podają zabiegom pielęgnacyjnym ze strony swoich właścicieli. Zwierzaki Wagi bardzo cierpią z powodu odrzucenia, zranione przez człowieka im bliskiego mogą być bardzo mściwe.

Skorpiony (23 października – 21 listopada)

Zwierzęta Skorpiony bywają nerwowe, nadpobudliwe, ale słyną ze swojej wierności i przywiązania do właścicieli. Mają opinie dobrych stróżów mienia oraz opiekunów małych dzieci. Lubią zaznaczać swoje terytorium. Psy słyną często ze swojej urody, chętnie biorą udział np. w wystawach okazów rasowych.

Strzelce (22 listopada – 21 grudnia)

Zwierzaki Strzelce to ogromne pieszczochy, z natury są również bardzo towarzyskie i lubią bawić się z małymi dziećmi. Takim zwierzakom warto sprezentować czasem odpowiednią dla nich zabawkę albo wykonać własnoręcznie domek z tektury czy drewna. Zdecydowanie zwierzaki Strzelce to urodzeni poszukiwacze przygód i dokonali tropiciele.

Koziorożce (22 grudnia – 19 stycznia)

Zodiakalne Koziorożce to chyba najweselsze zwierzaki w całym horoskopie. Wyróżniają się przyjazną naturą, chętnie opiekują się małymi dziećmi, wykazują szacunek wobec osób starszych. Pies spod znaku Koziorożca lubi czuć się pożyteczny, chętnie poddaje się treningom. Zwierzęta spod tego znaku wymagają ciągłej atencji ze strony swoich właścicieli, zazwyczaj bywają samotnikami.

Komentarze są wyłączone.