Wróżby ze snów czyli onejromancja

Wampiryzm w ezoteryce
24 stycznia 2022
Zwierzęta też mają swój horoskop!
25 stycznia 2022

Wróżby ze snów czyli onejromancja

Czy zdarza ci się zastanawiać nad znaczeniem swoich marzeń sennych? Czy nie możesz oprzeć się wrażeniu, że twój oryginalny sen może być ważną wskazówką dotyczącą przyszłych zdarzeń? Jeśli interesujesz się symboliką i interpretacją marzeń sennych, koniecznie sięgnij do poniższego tekstu. Dowiesz się, czym tak właściwie jest wróżenie ze snów, zrozumiesz lepiej na czym polega specyfika tłumaczenia poszczególnych obrazów widzianych we śnie.

Wróżby ze snów – co takiego właściwie

Sztuka odczytywania snów znana była już w czasach antycznych – wystarczy sięgnąć do historii starożytnej Babilonii, Egiptu, Grecji, czy Rzymu. Warto wiedzieć, że technika wróżenia ze snów powszechnie nazywana jest onejromancją (od starogreckich słów: oneiros czyli sen oraz manteia – wróżenie). Onejromancja wykazuje silny związek z przekonaniem, że człowiek podczas snu, zdobywa niezwykle możliwości kontaktowania się z duchami przodków i bogami, przez co ma wgląd w przeszłość oraz przyszłość zarówno swoją, jak i najbliższych członków rodziny. Nasi przodkowie zazwyczaj wierzyli w potęgę onejromancji, zaś wróżbitów zajmujących się interpretacją marzeń sennych darzyli wielkim szacunkiem. Współczesne zainteresowanie ludzi sztuką onejromancji czyli wróżbą ze snów jest niewątpliwie związane z teorią psychoanalizy Zygmunta Freuda.

Analiza i interpretacja snów

Marzenia senne od wielu tysięcy lat uważa się za fascynujące widziadła i wielu z nas także współcześnie pragnie ze snów odczytać swoje przyszłe losy. Warto uświadomić sobie jednak, że nie wystarczy kupić sobie książkę z zapisem symboliki snów zwaną potocznie Sennikiem, by odkryć prawdziwe znaczenie tajemniczych sennych wizji, jakie nas nawiedzają. Wróżki i wróżbici profesjonalnie zajmujący się onejromacją zwracają uwagę, że kluczem do poprawnej wykładni snu są jego okoliczności np. spokojnie płynąca rzeka oznaczać może wyjście z opresji obronną ręką, ale rzeka spieniona i warto płynąca to już sugestia zbliżających się problemów, którym wkrótce trzeba będzie stawić czoła. Jeśli zależy ci na prawidłowej interpretacji swoich marzeń sennych, staraj się zaraz po przebudzeniu nie otwierać oczu, odtworzyć sobie w pamięci najważniejsze etapy widzenia sennego. Wówczas masz większe szanse utrwalić dane marzenie senne, a potem podzielić się nim z kimś – najlepiej ze specjalistą w zakresie Tarota, numerologii, magicznych rytuałów z użyciem arkan onejromancji.

Przykładowe symbole obecne w onejromancji

Sen to zdaniem ezoteryków i psychologów druga sfera życia ludzkiego, która wykazuje często spory związek z naszą codziennością. Pamiętaj, że sennych widziadeł nie należy się bać, ale traktować je jako ostrzeżenie, wskazówkę, dobrą radę dotyczącą przyszłego postępowania. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów popularnych w snach symboli o określonych znaczeniach w onejromancji:

  • Książka – najczęściej dotyczy ludzkich wspomnień, może być odwołaniem do czasów dzieciństwa. Jeśli widzisz we śnie czytającego książkę, może to być nawołanie do przemyślenia pewnych spraw, spojrzenia na otoczenie z nowej, bardziej naukowej perspektywy.
  • Dziecko – zwykle zapowiada życiowe zmiany, może być odwołaniem do twojej wrażliwości, delikatnej natury, chęci wykazania się bogatą wyobraźnią.
  • Księżyc – sny o nim symbolizują tajemnice, intuicję, niedosyt uczucia miłości. Jeśli masz przed oczami we śnie jasno świecący Srebrny Glob, to może to zapowiadać powodzenie oraz sukcesy finansowe.
  • Świeca – zazwyczaj oznacza jakieś szczęśliwe zdarzenie. Zapalana świeca jest zapowiedzią długiego i dostatniego życia. Z kolei świeca przekrzywiona, paląca się nierówno to zapowiedź ważnej rodzinnej uroczystości, w której wkrótce weźmiesz udział.
  • Pies – widziany we śnie to często ostrzeżenie przed  jakimś niemiłym wydarzeniem. Czarny pies może sugerować zdradę kogoś szczególnie bliskiego, z kolei sen o gryzących się psach to niejednokrotnie zapowiedź poważnego konfliktu w rodzinnym gnieździe.

Komentarze są wyłączone.