Czemu warto uczyć się Tarota?

tarot online
Jak wróżyć z Tarota?
1 sierpnia 2019

Czemu warto uczyć się Tarota?

Czemu warto uczyć się Tarota?

Czemu warto uczyć się Tarota?

 

Dokąd poprowadzi Tarot?

 

Przyszłość jest wielką zagadką ludzkości, podobnie jak karty tarota, o których słyszał niemal każdy człowiek na świecie, a jednak ich powstanie nie jest do końca jasne, ich symbolika zgłębiana jest przez pasjonatów latami i być może właśnie ten brak jednoznacznych odpowiedzi powoduje tak duże zainteresowanie. Ludzie z natury są ciekawi, od dziecka zadają mnóstwo pytań i podobno, dopóki wciąż się je zadaje, człowiek nie przestaje się rozwijać. Czym jest wszelka wiedza, bez znajomości samego siebie? Bez ciągłej dociekliwości i braku zgody na rzeczywistość bez wyjaśnień?

Podróż z przewodnikiem...

 

Czym są karty tarota na pozór wie praktycznie każdy, jednak zazwyczaj kojarzone są wyłącznie z przepowiadaniem przyszłości. Choć rzeczywiście mogą one pokazywać zarysy przyszłych zdarzeń, nie są one narzędziem służącym wyłącznie w tym celu. Tarot to coś więcej, to symbole, które odzwierciedlają drogę, zarówno już minioną, po której pozostały doświadczenia i wewnętrzne zmiany, jak i skutki, do których prowadzi sytuacja obecna. Tak naprawdę język, którym przemawiają karty, opiera się głównie na pokazaniu faktycznego stanu rzeczy, ich przeszłości, której jest efektem i przyszłości, do której prowadzi.

Chcesz wiedzieć więcej o tym co jest w stanie przepowiedzieć Tarot? A może poszukujesz historii Tarota?

Świadomość prawdziwej natury osób i rzeczy - czy to nie do tego dąży każdy człowiek? Znając prawdę na temat drugiego osoby, w pewien sposób staje się ona przewidywalna, podobnie jest ze zdarzeniami, bo skoro wie się, jak do nich doszło, można przewidywać ich efekt. Rozpoczęcie podróży, którą jest praca z kartami tarota, to ciągłe doskonalenie swoich umiejętności pod względem interpretacji symboliki, przekazującej tę niby prostą, a jednak tak niedostępną wiedzę. Inwestując w swój rozwój duchowy, naturalnie dąży się do głębszego rozpoznawania rzeczywistości, bo właśnie zadanie sobie pytania o jej naturę jest początkiem drogi odnalezienia sensu życia, niezależnej prawdy i oczywiście siebie.

 
 

Poszukujesz wróżki, która przepowie Ci przyszłość? Sprawdź nasze najlepsze wróżki na stronie z Tarotem Online

 

...w głąb siebie

Samoświadomość - niby w jakimś stopniu ma ją każdy, a jednak tak często zadziwić mogą własne emocje i ograniczenia. Widać to nawet w tak prostych kwestiach jak brak motywacji, nieuzasadnione lęki, ciągłe popełnianie tych samych życiowych błędów. Gdyby istniał sposób, aby poznać samego siebie tak dobrze, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną złego samopoczucia, która pasja warta jest rozwijania i jakimi ludźmi się otaczać, kto by po niego nie sięgnął? Co najciekawsze, taki sposób istnieje i jest dostępny dla każdego, kto chce wyruszyć tą drogą. Podstawowa wiedza na temat kart tarota, która w dobie internetu jest łatwo dostępna, otwiera przed człowiekiem możliwości dalszej interpretacji i rozwijania swoich umiejętności, intuicji, wiedzy na temat świata i samego siebie.

 

Indywidualne narzędzie

Każda z kart wskazuje różne stany człowieka na poziomie emocji, rozwoju duchowego, czy stanu umysłu. Talię tarota dzieli się na dwie części, z których Wielkie Arkana mają znaczenie archetypowe, przedstawiają sytuacje, postacie i role doświadczane podczas wędrówki przez życie i na których końcu uznaje się oświecenie duszy. To właśnie one tyle powiedzą o etapie rozwoju i to z nich wyciągać należy wnioski na temat świadomości. Małe Arkana podporządkowane są żywiołom opowiadającym o tym, co dzieje się wokoło. Wśród wszystkich kart, każda pokazuje inny aspekt życia, a ich kombinacja tworzy obraz sytuacji, którą tarot pozwala zweryfikować.

Narzędzie, które już w XVI wieku powodowało wiele kontrowersji szczególnie wśród środowisk chrześcijańskich, zbiera sprzeczne opinie ze względu na swoje tajemnicze działanie. Czy prawda, którą pokazuje, wywołuje niepokój? A może niezrozumienie? Może to brak ludzkiej gotowości na konfrontację ze samym sobą powoduje tak powszechne odrzucenie? Prawda jest jednak taka, że aby się rozwijać, należy poznać swoje aktualne położenie, a to właśnie umożliwia tarot - prosty w swojej formie, a jednak zawierający tak wiele wątków do zgłębienia.

 

Autor tekstu: Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos - oczywiście zakaz kopiowania, czyli kradzieży bez mojej zgody w całości lub jakiejkolwiek części, jak chcesz to możesz udostępnić linka do tej strony.

Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos
Zajmuję się magią, rytuałami, oczyszczaniem, ale przede wszystkim kartami Tarota. Obecnie pracuję z kartami Aleister’a Crowley’a (w zasadzie Edwarda Alexandra Crowley’a), które dzięki pracy brytyjskiej malarki pani Friedy Harris zyskują w moich oczach największą symbolikę i szczegółowość. Te karty łączą nie tylko wróżby na przyszłość. Karty Crowley'a to przede wszystkim podróż w świat Wielkich i Małych Wtajemniczeń Tarota - to magia. Sama praca z tymi kartami jest niczym rytuał. To nie zwykłe wróżby online. To połączenie tarota, mocy żywiołów i numerologi.

Komentarze są wyłączone.