Jasnowidzenie – niezwykły dar o wielu zastosowaniach

Mandale – oto sekrety ich magicznego działania
6 stycznia 2022
Marie Anna Lenormand – tajemnicza wróżbitka Napoleona
16 stycznia 2022

Jasnowidzenie – niezwykły dar o wielu zastosowaniach

Jasnowidzenie to od wieków jedna z najbardziej podziwianych i pożądanych, choć wzbudzających również kontrowersje zdolności. Już w starożytności znane były postacie wieszczków i wróżbitów takich jak np. Tejrezjasz, czy Kasadra, w których przepowiednie niestety nie chciano uwierzyć. Umiejętności współczesnych jasnowidzów są przez niektórych wykorzystywane np. podczas rozwiązywania zagadek kryminalnych, czy trudnych do rozwikłania problemów natury osobistej. Na czym polega w istocie dar jasnowidzenia? Jakie są rodzaje przepowiedni dostępnych u doświadczonych jasnowidzów? Sięgnij po poniższy tekst, a wszystko stanie się jasne.

Sukces jasnowidzenia nie tak oczywisty jak się wydaje

Jedni nazywają jasnowidzów ludźmi posiadającymi niezwykłą moc, szczególną wrażliwość, zdolności paranormalne, które mogą wykorzystywać do pomocy innym w trudnych sprawach. Z kolei osoby sceptycznie, a nawet wrogo nastawione wobec jasnowidzów twierdzą, że ich przepowiednie opierają się w dużej mierze na zdolnościach do manipulacji, jak również empatii ułatwiającej wniknięcie do psychiki ludzkiej. Czym tak naprawdę jest jasnowidzenie? Zdaniem specjalistów jasnowidzowie to osoby wyróżniające się zdolnością widzenia nie tylko własnej aury, ale i tej w swoim otoczeniu. Jasnowidz bez trudu wyłapuje astralne promienie świetlne, potrafi dostrzec rzeczy i ludzi z dużej odległości, za pomocą zmysłu dotyku odczuwa szczególne wibracje przedmiotów związanych np. z miejscem zbrodni czy osobami, które brały udział w jakimś szczególnym, często tragicznym zdarzeniu.

Popularne rodzaje jasnowidzenia

Najczęściej mówi się o dwóch podstawowych typach jasnowidzenia – wywołanego przez bodźce oraz takiego samorzutnego. Widzenie wywołane  – to takie na życzenie, z reguły wspomagane przez jakiś bodziec np. szklaną kulę, kartkę z czyimś pismem, zdjęcie, wahadełko. Drugi rodzaj jasnowidzenia czyli to samorzutne nie może być wywoływane na żądanie, ale polega na postawieniu pytania w ważnej dla kogoś sprawie i oczekiwania odpowiedzi w odpowiednim dla jasnowidza czasie. Rodzaje jasnowidzenia to dość skomplikowana sprawa, do najczęściej stosowanych typów zalicza się takie jak np.:

  1. Retrokognicja – jasnowidzenie zdarzeń z przeszłości
  2. Prekognicja – jasnowidzenie dotyczące przyszłości
  3. Psychometria – umiejętność widzenia zdarzeń bardzo odległych w czasie i przestrzeni na podstawie kontaktu z przedmiotem należącym do jakiejś osoby
  4. Kryptoskopia – odczytywanie znaków z przysłoniętych przedmiotów, czy też pisma
  5. Auroskopia – pozazmysłowe postrzeganie polegające na dostrzeganiu aury, pomocne przy diagnozowaniu stanu zdrowia albo zbliżającej się do danej osoby śmierci
  6. Teleradiestezja – badanie obiektów na odległość np. takich jak cieki wodne, szkodliwe promieniowanie
  7. Eksterioryzacja – zdolność do oddzielania duszy od ciała, pomocne przy mentalnym przenoszeniu się w inne miejsca
  8. Automatyczne pismo – zdolność do nieświadomego pisania, które może stanowić wskazówkę, rodzaj cennej odpowiedzi w trudnych do rozwikłania sprawach, zagadkach np. kryminalnych.

Jasnowidzenie jako pomoc w życiu codziennym

Istnieją różne typy jasnowidzenia i jasnowidzowie specjalizujący się w różnych dziedzinach tej fascynującej tematyki, blisko związanej z wiedzą ezoteryczną. Dzięki pomocy doświadczonego jasnowidza możesz znaleźć dawno zaginioną osobę, ustalić przyczynę nawiedzenia przez duchy jakiegoś domu, albo ustalić przyczynę czyjejś tragicznej, dotąd nierozwikłanej śmierci. Warto zdać sobie sprawę, że jasnowidz to osoba mogąca pełnić w naszym życiu rolę mentora, albo przewodnika duchowego. Coraz więcej osób zwraca się do jasnowidzów z prośbą o wsparcie przy podejmowaniu decyzji biznesowych, podczas prowadzenia terapii u psychologów i psychiatrów  albo jako pomoc w rozwiązywaniu problemów w związkach. Jasnowidz to ktoś, kto może pomóc ustalić przyczynę choroby, wzmocnić poczucie własnej wartości, znaleźć rozwiązanie problemów zagrażających szczęściu rodzinnemu czy karierze zawodowej.

Nie powinniśmy obawiać się za jasnowidzów i traktować ich z przymrużeniem oka jak postaci z bajek w staromodnych szatach z dziwnymi atrybutami jak szklana kula, wahadełko czy ogromne, stare lustro. Współcześni jasnowidze to nierzadko specjaliści z bogatym doświadczeniem zawodowym i ogromną merytoryczną wiedzą.
Chętnie korzystają ze swych paranormalnych zdolności, by nieść pocieszenie, dawać nadzieję, pomagać w dotarciu do prawdy, skutecznie planować nasze najważniejsze przyszłe przedsięwzięcia.

Komentarze są wyłączone.