Znaczenie bieli w ezoteryce

Efekty noszenia amuletów i talizmanów
30 listopada 2021
Warto sobie wróżyć z wahadełkiem
15 grudnia 2021

Znaczenie bieli w ezoteryce

Kolor biały wielu osobom kojarzy się pozytywnie: ze spokojem, czystością, czy też miłym dla oczu światłem. Co jednak z magicznym, nie do końca znanym znaczeniem bieli? Odkryjemy przed Wami mniej oczywiste właściwości białego koloru. Dzięki naszym wskazówkom przekonacie się, że białe przedmioty warto wykorzystywać w magicznych rytuałach, do podnoszenia wibracji anielskich albo do potęgowania mocy przepięknych minerałów.

Ciekawe właściwości białego koloru

Biały w tradycji

Biel jest symbolem czystych intencji, pragnienia pokojowego załatwiania trudnych spraw. W Polsce kolor biały jest od dawna kojarzony z niewinnością, dziewiczym wstydem, dlatego też tradycyjnie uważa się go za właściwy w strojach przywdziewanych np. podczas chrztu, komunii świętej, czy też zaślubin. Warto wiedzieć jednak, że symbolika bieli nie zawsze jest tak oczywista. Na przykład na Wschodzie biel jest kolorem zaświatów i szaty w tej barwie przywdziewa się podczas uroczystości żałobnych. Ciekawe funkcje koloru białego zostały opisane w kabalistycznym Drzewie Życia – wspomniana barwa symbolizuje tutaj pierwotną siłę, całą kreację otaczającego nas świata.

Biel ma cechy ochronne

Jeśli zastanawiacie się, jak zapewnić sobie trwałe bezpieczeństwo oraz oddalić od siebie negatywną energię, zapoznajcie się bliżej z funkcjami oraz zastosowaniem koloru białego. Biel to odcień szczególnie sprzyjający poczynaniom numerologicznych dwójek i mający silny związek z misją opiekuńczego, zwiastującego dobre nowiny archanioła Gabriela. Zdaniem doświadczonych ezoteryków i specjalistów w zakresie terapii kolorem, biały odbija negatywne energie, doskonale oddaje z siebie wewnętrzne ciepło. Dlatego ubrania
i przedmioty w kolorze bieli powinny znaleźć się w bliskim otoczeniu osób borykających się z lękami, jak również tych potrzebujących skutecznej ochrony przed atakiem złych mocy.

Rytuały magiczne z białym kolorem

W ezoteryce kolor biały to przede wszystkim przyjazna człowiekowi magia, oświecenie, zdolności do poznania duchowego, uważa się go za odcień przystosowany do misji mędrców oraz przewodników duchowych. Jeśli interesujcie się szeroko pojętą dziedziną ezoteryczną, to zapewne kojarzycie biały z szatami VII Mocy, kwiatami VI Kielichów, albo postaciami z Arkanów VIII, II Kapłanką i XI Sprawiedliwością, które są tradycyjnie odziane w dziewicze, białe togi.

Podstawowe przesłanie bieli – podsumowanie

Biel w ezoteryce kojarzy się z dobrem, oświeceniem, światłem dającym nadzieję. Jeśli kolor biały często towarzyszy Waszym marzeniom sennym, stanowi to zapowiedź pragnienia rzeczy nowych, stawania się istotami otwartymi na nową świadomość. Warto przeprowadzać magiczne rytuały z użyciem uniwersalnej białej świecy albo poznać potęgę tajemniczych oczyszczeń z wykorzystaniem białej szałwii. Kolor biały rozprasza mrok, pozwala się zrelaksować, wyciszyć, pobudza do pozytywnego, nawet kreatywnego myślenia.

Nauczcie się doceniać otaczający nas świat barw, dajcie się ponieść magii, jaką niosą ze sobą magiczne akcesoria i rytuały z użyciem dostojnej i spokojnej bieli.    

Komentarze są wyłączone.