Warto sobie wróżyć z wahadełkiem

Znaczenie bieli w ezoteryce
14 grudnia 2021
Oczyszczanie pożywienia z negatywnej energii
15 grudnia 2021

Warto sobie wróżyć z wahadełkiem

Wahadełko jest popularnym przyrządem radiestezyjnym, dzięki któremu możecie wykrywać różne źródła promieniowania, nawiązać kontakt ze swoją podświadomością lub uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących Was kwestii. Aby praca z wahadełkiem przynosiła pożądane efekty trzeba jednak przestrzegać kilku ważnych zasad. Rozwiewamy wątpliwości związane z używaniem wahadełka, podpowiadamy, jak zacząć przygodę z tym ciekawym przedmiotem znanym również w ezoterycznych rytuałach.

Wahadełko ezoteryczne i jego potencjał

Zdaniem wróżbitów i jasnowidzów zastosowanie wahadełka jest bardzo szerokie – dzięki pracy z nim można przepowiadać pogodę, ustawiać meble w mieszkaniu, albo sprawdzać cieki wodne. Niestety wiele osób nie bardzo wie, kiedy i jak wróżyć sobie z wahadełkiem.

Wahadełka odpowiednie dla Ciebie

Wahadełka mają różne kształty, rozmiary i kolory. Najczęściej przybierają one postać stożka lub kuli zawieszonej na łańcuszku lub niesprężystym sznurku. Ze względów bezpieczeństwa w magii nie zaleca się korzystania z wahadełek stalowych, które są ryzykowne ze względu na potencjalne działania magnetyczne. Na początku Waszej przygody z wahadełkiem zacznijcie od takiego hand made – wykonanego z obrączki lub pierścionka oraz mocnej nitki. Z czasem lepiej zrozumiecie, na czym polega sekret działania takiego przedmiotu, wtedy warto nabyć wahadełko mosiężne, metalowe, z kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. 

Bezpieczne wróżby z wahadełkiem

W dywinacji czyli sztuce wróżenia można wykorzystywać przeróżne akcesoria, metody i zaklęcia, które pomogą odblokować czakry oczyszczą ze złej energii, albo  pozwolą lepiej przygotować się na przyszłe wydarzenia. Warto wiedzieć, że nowoczesne wróżby to nie tylko  takie z użyciem szklanej kuli, chiromancja albo przepowiednie związane z sennikiem. Kluczem do bezpiecznej pracy z wahadełkiem jest oczyszczenie go z nazbieranej energii poprzez lekkie stuknięcie nim w stół, albo okadzenie białą szałwią. Niektórzy zabieg ten przeprowadzają bardzo skrupulatnie – najpierw zakopują wahadełko w  ziemi, potem obmywają w letniej wodzie, następnie potrząsają nim w pobliżu zapalonej białej świecy.

ABC pracy z wahadełkiem

Macie już swoje wahadełko, ale nie bardzo wiecie, jak go używać? Podpowiadamy, co jest tutaj szczególnie istotne:

  • Na początku warto skupić swoją uwagę na jednym wahadełku ezoterycznym, by dokładnie poznać jego właściwości i zrozumieć symbolikę poszczególnych odczytów.
  • Traktujcie swoje wahadełko jak cenną rzecz osobistą. Miejcie je zawsze przy sobie, noście jako naszyjnik albo chrońcie je przed dotykiem obcych w specjalnym futeraliku.
  • Pracując z wahadełkiem bądźcie bardzo skupieni, zadawajcie pytania, na które odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi ,,tak” albo ,,nie”.
  • Miejcie świadomość, że podstawą wróżb z wahadełkiem jest ustalenie kierunku jego odpowiedzi. W tym celu należy zadać mu wstępnie pytania z rozwiązaniem oczywistym dla Was i dokładnie obserwować ruch tego przedmiotu.

Przygodę z wahadełkiem warto zacząć od ,,zaprzyjaźnienia się” z nim, przeprowadzania odczytów w porozumieniu z doświadczonym wróżbitą lub radiestetą pasjonującym się również ezoteryką.  

Komentarze są wyłączone.