Lustra wykorzystywane w magicznych rytuałach

Czakra
7 czakr a poziomy świadomości człowieka
5 stycznia 2022
Mandale – oto sekrety ich magicznego działania
6 stycznia 2022

Lustra wykorzystywane w magicznych rytuałach

W wielu kulturach lustrom przypisuje się magiczne właściwości. Podobno lustro może odbijać złą energię, pozwala ujrzeć własną duszę albo skontaktować się z duchami bliskich zmarłych. Zwierciadła mogą stanowić rodzaj portalu do innego świata, chronić przed złem w życiu doczesnym czy pozagrobowym albo wskazywać nasze największe słabości. Jeśli wierzysz w moc tajemniczych luster, koniecznie wykonaj choć jedno ćwiczenie lub rytuał magiczny z użyciem tego wyjątkowego, lśniącego rekwizytu.

Dawna symbolika lustra

Na Dalekim Wschodzie uważano, że lustra zapewniają szczęście w życiu pozagrobowym, dlatego często grzebano zmarłych razem z nimi. W dawnej Polsce zwłaszcza na wsiach kultywowano zwyczaj zakrywania luster po śmierci któregoś domowników, aby jego dusza jeszcze przed pogrzebem ciała nie zabłąkała się w zwierciadle i nie nadawała mu złej energii. Warto wspomnieć, że lustra miały także bogatą symbolikę w sztuce. W malarstwie sakralnym lustro było często znakiem czystości Najświętszej Maryi Panny, zaś w sztuce średniowiecza uważano je za znaną personifikację pychy jako jednego z grzechów głównych. Dla wielu współczesnych lustro jest symbolem wejrzenia w siebie, szukania swojej tożsamości. Do najbardziej znanych przesądów i obaw należy ten związany z siedmioma latami nieszczęścia, jakie mają czyhać na kogoś, kto przez nieuwagę stłucze swoje lusterko.

Proste ćwiczenia medytacyjne przed lustrem

Jeśli interesujesz się ezoteryką i pragniesz choć raz na jakiś czas popracować z własną świadomością, postaraj się przeprowadzić ćwiczenia relaksacyjne przed lustrem w Twoim domu. Idealnie jest stanąć przed lustrem wiszącym w Twoim pokoju, takie którego nikt poza Tobą nie dotyka, bo ono łatwo namagnesuje się właśnie Twoją energią. Ezoterycy zalecają co najmniej 15 minutową medytację przed lustrem, po tym czasie można zwierciadłu zadać w myślach kilka pytań, poszukać wskazówek dotyczących nurtujących Cię problemów życiowych. Może się zdarzyć, że ćwiczenia medytacyjne przed zwierciadłem nie od razu przypadną Ci do gustu i napełnią Cię dobrą energią. Warto wówczas spróbować pracować przed tym samym zwierciadłem regularnie – 20 minut dziennie przez dwa tygodnie.

Tak wygląda rytuał z lustrem

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że lustra od dawna chętnie wykorzystywano do wróżenia, odpędzania złych mocy albo czarów o często niejasnym znaczeniu. Dawniej lustra były bardzo kosztowne i nie wszyscy mogli pozwolić na ich posiadanie, a co za tym idzie również magiczne rytuały z ich użyciem.

Jak przeprowadzić prosty rytuał z użyciem lustra?

1. Dowiedz się wcześniej, jaki dzień tygodnia będzie najlepszy pod kątem tego, czego pragniesz, o co chcesz prosić podczas rytuału z lustrem.

2. W odpowiedni dzień postaw lustro na jasnym obrusie, po obu jego stronach zapal świecę najlepiej w kolorze białym, choć możesz też wybrać kolorową odwołując się do znaczenia barwnych świec w ezoteryce.

3. Przed lustrem połóż jakiś przedmiot, który jest związany z Twoim rytuałem np. afirmację spisaną na kartce, zdjęcie bliskiej osoby, kamień szlachetny, amulet, kartę do wróżenia.

4. Usiądź przed ołtarzykiem z lustrem, skoncentruj się i wypowiedz głośno marzenie albo zadaj ważne dla Ciebie pytanie.

5. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przygotowanym zwierciadle wnet ujrzysz swoje pragnienie jako spełnione albo obraz będący odpowiedzią na Twoje pytanie.

Zdaniem specjalistów w zakresie ezoteryki rytuały z wykorzystaniem lustrem mają potężną moc i mogą trwale poprawić Twoje życie. Warto zaopatrzyć się więc w zwierciadło i nauczyć się je wykorzystywać jako magiczny artefakt!

Komentarze są wyłączone.