Potęga afirmacji w ezoteryce

Żywioł ognia w sztuce ezoterycznej
16 grudnia 2021
Czakra
7 czakr a poziomy świadomości człowieka
5 stycznia 2022

Potęga afirmacji w ezoteryce

Słowa

Mogę być szczęśliwa i realizuję swoje cele!

Z czym kojarzy Ci się pojęcie ,,afirmacja”? Jako afirmacje najczęściej rozumie się pozytywne stwierdzenia, coś w rodzaju złotych myśli, z którymi możemy się identyfikować i które mają działać na zasadzie autosugestii. W ostatnich latach przeróżne motta życiowe, cytaty autorstwa znanych myślicieli są chętnie wykorzystywane w książkach z dziedziny psychologii, szeroko pojętego rozwoju osobistego, a nawet w powieściach obyczajowych czy z wątkami historycznymi. Warto mieć świadomość, w czym tak naprawdę tkwi sekret powodzenia afirmacji,  jak je wypowiadać, by wydobyć z nich prawdziwą moc zgodną z tym, co zalecają mistrzowie ezoterycznych medytacji.

Geneza sentencji zwanych afirmacjami

Afirmacja to rzeczownik wywodzący się z łacińskiego czasownika affirmare – znaczącego tyle, co ,,potwierdzać, uznawać za dobre”. Tego rodzaju pozytywne stwierdzenia mieli szczególnie doceniać ci psychologowie z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, którzy jak np. Claude Steele zajmowali się badaniem stereotypów, stwierdzeń mających motywować ludzi do spełniania najskrytszych marzeń. Współcześnie afirmacje są bardzo popularne w psychologii pozytywnej – zdaniem specjalistów od zarządzania sobą w czasie mogą pomóc w szybszej realizacji planów, spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość w nowy, jakże przyjemny dla wątpiącego człowieka sposób.

Afirmacje skuteczne w ezoteryce

Zdaniem ezoteryków odpowiednio używane techniki afirmacyjne silnie działają na naszą osobowość, zmieniają nasze nastawienie do życia, stają się przydatne w zsyłaniu na bliskie nam osoby naprawdę dobrej energii. Aby afirmacje były skuteczne w sztuce ezoteryki można wypowiadać je na głos, w myślach, albo odczytywać zapisane na wcześniej przygotowanych karteczkach. Pamiętaj, że liczy się Twoja wiara w moc i prawdę afirmacji, jak również regularne ich powtarzanie od kilkunastu razy w miesiącu do nawet kilkudziesięciu w ciągu jednego dnia.

Tak się przeprowadza ezoteryczne afirmacje

Współcześnie znanych jest wiele technik afirmacyjnych, ale niezależnie od tego którą z nich zastosujesz, przestrzegaj poniższych zasad, by osiągnąć upragniony przez siebie cel:

  1. Zanim zabierzesz się za pracę z afirmacją pozbądź się negatywnych myśli, odrzuć negatywne przekonania, spróbuj pokonać w sobie tzw. ,,krytyka wewnętrznego”.
  2. Afirmacja powinna zawierać stwierdzenie twierdzące w czasie teraźniejszym – najlepiej w pierwszej osobie i zaczynające się od Twojego imienia np. To ja Ania decyduję o tym, jak wpływa na mnie to, co inni mówią i myślą”.
  3. Stwierdzenie będące czymś w rodzaju afirmacji  powinno się wypowiadać wyraźnie, bez oporów i lęku z pełnym przekonaniem, że to, co mówisz się wkrótce spełni.
  4.  Jeśli chcesz mieć lepszy kontakt ze swoimi afirmacjami, zapisz je na kartce i umieść w widocznym miejscu np. na lodówce, nad łóżkiem, w przyborniku na biurku.
  5. Obserwuj codzienne reakcje swojej podświadomości, jakie pojawiają się podczas regularnej pracy z Twoimi ezoterycznymi afirmacjami. Może uda się ustalić, jakie myśli, emocje, uczucia i ewentualne obawy związane są z medytacjami afirmacyjnymi?
  6. Aby afirmacje były naprawdę skuteczne warto przeprowadzać je podczas magicznych rytuałów z użyciem kolorowych świec, specjalnie przygotowanych kadzideł, albo z wykorzystaniem rad od doświadczonej wróżki/doświadczonego wróżbity.

Umiejętność pracy z afirmacjami to relaksujące zajęcie, doskonałe wprowadzenie dla tych, którzy interesują się rozwojem osobistym i szeroko pojętą ezoteryką. Stosowanie schematu działania w codziennych afirmacjach wzmaga techniki uważności, uczy koncentracji, pozwala zyskać nowy wymiar samoświadomości.
Ezoteryczne afirmacje pomagają też wzmocnić poczucie własnej wartości, sprawiają, że pozytywne zmiany zachodzą w Twoim życiu naturalnie zgodnie z rytmem życia i w harmonii ze zdrowiem organizmu.

Komentarze są wyłączone.