Wróżby BHP

Tarot
Jak działa Tarot?
2 sierpnia 2019
Tarot tak nie
Tarot – tak czy nie?
23 sierpnia 2019

Wróżby BHP

Wróżby BHP

Wróżby BHP

 

Wróżbici i BHP

Wróżbiarstwo jest pracą z ludźmi, z ich problemami i pytaniami codzienności. Niekiedy zmusza do zetknięcia ze smutkami, a innym razem daje wiele radości i satysfakcji. Zdarzają się opinie, że wróżby mogą być niebezpieczne, chociaż mają one właściwie pomagać w życiu, a nie dodatkowo je utrudniać. Aby móc bezpiecznie służyć ludziom ezoteryka, tak jak niemal każda dziedzina ma swoje BHP. Kiedy i komu wróżby nie służą, o co nie pytać, oraz w jakich celach ich nie używać - oto zbiór najważniejszych informacji.

Czy wróżby mogą szkodzić?

Profesjonalni wróżbici nie podejmą się przede wszystkim wróżenia dzieciom. Ich energia jest delikatna, a podczas ciągłego rozwoju potrzebują one szczególnej stabilności, która wpływa na ich dojrzałość, spojrzenie na świat, a nawet zdrowie fizyczne. Do dzieci zalicza się również te nienarodzone, a co za tym idzie kobiety w ciąży, które mimowolnie mogą narazić noszone przez siebie maleństwo na ingerencję zewnętrzną. Przeczytaj także osobny artykuł o wróżeniu kobietom w ciąży.

W gronie osób dorosłych także znajdują się takie, które nie powinny korzystać z usług ezoteryków. Kłopoty ze zdrowiem psychicznym, chwiejność emocjonalna, ale również brak gotowości do usłyszenia czasem brutalnej prawdy powinny dać do myślenia, zanim skorzysta się z możliwości, jakie oferuje Tarot, czy inne wróżby. Brak równowagi życiowej to dość szerokie pojęcie, do którego w tym wypadku zalicza się też uzależnienie od wróżb. Kiedy człowiek zaczyna zadawać pytania o najprostsze sprawy, należy się zastanowić nad jego zdolnością podejmowania samodzielnych decyzji i ewentualnym uzależnieniem od pomocy ezoteryków.

Istnieje parę tematów, których nie podejmuje się we wróżbach i jest to chociażby pytanie o datę śmierci swoją, ale również najbliższych. Bezpieczna magia to taka, która nikomu nie zagraża, dlatego nigdy nie wolno wykorzystywać jej do złych celów takich jak złorzeczenia drugiemu człowiekowi, ale także kontroli nad nim, czy ingerencji w jego życie. Bez czyjejś zgody nie dopytuje się kart o jego los i nie wróży się na temat jego przyszłości.

Bezpieczne wróżby, czyli jakie?

Ponieważ ezoteryka ma wpływ na energię, wróżki korzystają ze sposobów pozwalających na jej kontrolowanie i oczyszczanie. Może się wydawać, że Tarot Online nie bazuje na energii tak jak osobiste wróżby, jednak jest to mylne myślenie. Niektórzy już podczas rozmowy zapalają świecę, inni robią to zaraz po. Po każdej wróżbie należy oczyścić również siebie i zakończyć otwarte powiązania, odłączając się tym samym od problemów innego człowieka. Jedni ezoterycy korzystają z czerwonych obrusów, inni okadzają pomieszczenie szałwią - wszystko zależy od indywidualnych odczuć względem tego, co daje najlepsze rezultaty.

Są dni i momenty, w których ezoteryczne BHP zalecałoby unikać pytań. Kiedy wróżka jest chora albo zmęczona nie powinna zmuszać się do spotkania z klientem, ponieważ nie ma wtedy pełnego obrazu sytuacji, a jej słowa nie będą tak trafne, jak mogłyby być. Ma to również związek z energią, podczas gorszego samopoczucia człowiek potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Wróżyć nie można pod wpływem używek takich jak alkohol - wpływa to na samokontrolę, a skoro nie można myśleć na tyle jasno, aby być w pełni świadomym wszystkiego, co dzieje się wokół, to zdecydowanie nie można także być pewnym swoich działań takich jak wróżby.

Nieakceptowalne postawy

Jeżeli klient nie ma zaufania do wróżki, zadając jej pytanie właściwie marnuje czas swój i jej. To samo odnosi się do kłamstw, ezoterycy się do nich nie uciekają, ponieważ ponoszą odpowiedzialność za swoje słowa, natomiast klient, który kłamie na temat swojego życia, nie otrzyma żadnych istotnych i wiarygodnych informacji. Kolejną skrajną postawą jest zbyt duże poleganie na wróżbach, przecenianie ich i podejmowanie decyzji wyłącznie w oparciu o nie, szczególnie w kwestiach tak ważnych, jak zdrowie. Człowiek mający wątpliwości co do swojego stanu fizycznego powinien udać się do lekarza, a Tarot nie zastąpi specjalistycznego badania.

Wróżbici rozmawiając z pytającymi je osobami, zdają sobie sprawę z zaufania, którym są darzeni. Ktoś, kto nie ma większego pojęcia na temat ezoteryki, nie powinien zajmować się nią w celach radzenia ludziom, tym bardziej odpłatnie. Jest to zwykłe oszustwo i nie tylko może wprowadzać potencjalnego klienta w błąd, ale również wpłynąć na jego życiowe decyzje kierując go w stronę błędnych wyborów.

BHP wróżb to zasady, które dbają o wspólne dobro klienta i ezoteryka. Wszystkie możliwości, które daje ta szeroka dziedzina, powinny być traktowane z rozwagą i należytym szacunkiem. Dziś łatwo można skontaktować się z wróżką i z jej pomocą szukać swojej życiowej drogi, a dbając o swoje bezpieczeństwo, wróżby nie mogą zagrażać, potrafią za to pokazać coś, co może być nieuchwytne w ciągłym natłoku obowiązków.

Autor tekstu: Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos - oczywiście zakaz kopiowania, czyli kradzieży bez mojej zgody w całości lub jakiejkolwiek części, jak chcesz, to możesz udostępnić linka do tej strony.

Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos
Zajmuję się magią, rytuałami, oczyszczaniem, ale przede wszystkim kartami Tarota. Obecnie pracuję z kartami Aleister’a Crowley’a (w zasadzie Edwarda Alexandra Crowley’a), które dzięki pracy brytyjskiej malarki pani Friedy Harris zyskują w moich oczach największą symbolikę i szczegółowość. Te karty łączą nie tylko wróżby na przyszłość. Karty Crowley'a to przede wszystkim podróż w świat Wielkich i Małych Wtajemniczeń Tarota - to magia. Sama praca z tymi kartami jest niczym rytuał. To nie zwykłe wróżby online. To połączenie tarota, mocy żywiołów i numerologi.

Komentarze są wyłączone.