Tarot – tak czy nie?

Wróżby BHP
Wróżby BHP
6 sierpnia 2019
tarot
Jak można wpłynąć na wróżby?
29 września 2019

Tarot – tak czy nie?

Tarot tak nie

Tarot tak nie

Ludzka ciekawość i ludzkie pytania

Wiedza bierze się z dociekliwości. Z natury dociekliwi jesteśmy wszyscy, każdy z nas ma swoje zainteresowania i chce je zgłębiać, mając nieograniczony dostęp do informacji, czerpać wiedzę ze źródeł, które uważamy za wiarygodne. Można byłoby mówić tu o pasji takiej jak matematyka, astronomia, architektura, czy muzyka, jednak ludzka ciekawość nie tyczy się wyłącznie dziedziny naukowej czy sztuki. Interesuje nas świat, inni ludzie, związki i przyjaźnie, ale przede wszystkim nasze własne życie. Czy ciekawość jest czymś złym i skąd może pochodzić taka teza?

Pytania szkodliwe i budujące

Dociekliwość połączona jest z niecierpliwością, która ma motywować do odnalezienia informacji na temat nurtujących kwestii. Cały schemat jest prosty i wszystkim znany, jednak czy potrafi być zgubny? Niewątpliwie istnieją pytania, na które odpowiedź nie przyniesie ze sobą nic pozytywnego, a może wręcz pociągnąć lawinę negatywnych zdarzeń. Przykładów nie brakuje - nie trudno wyobrazić sobie, przed jakim problemem moralnym zostaje postawiony lekarz, który ma poinformować swojego pacjenta o fatalnej diagnozie. Co u człowieka chorego może spowodować świadomość nieuchronnie zbliżającej się śmierci? Karty Tarota przyrównać można do wielu dziedzin nauki w kwestii dawania odpowiedzi.

Sprawdź także: Czy Tarot przepowie śmierć?

Choć interpretacja symboli to coś zupełnie innego niż bazowanie na doświadczeniach naukowych czy ekspertyzach medycznych, ezoteryka podobnie do świata nauki stara się odpowiadać na pytania i poszerzać wiedzę człowieka. Nie można mówić o wyższości wykształcenia teoretycznego nad świadomością kierowania swoim życiem. Człowiek mądry powinien kierować się na równi swoim intelektem i zdolnościami poznawczymi zarówno w dziedzinach naukowych, jak i w życiu podczas codziennych sytuacji, pokazując swoją dojrzałość, rozsądne podejście do problemów i adekwatne planowanie życia.

Tarot tak nie prowadzi

W uporządkowaniu codzienności nie od dziś wielu ludziom pomaga Tarot. Czy dociekliwość w tej sferze może być zgubna? Do wszystkiego należy podejść z rozsądkiem, więc skoro zakładamy, że ciężko chory pacjent niekoniecznie poradzi sobie z informacją o swoim stanie zdrowia - i Tarot nie powinien służyć w celu przekazywania takich wiadomości. Czy Tarot jest w stanie udzielać takich informacji? I tak i nie, ponieważ chociaż zapytać teoretycznie można o wszystko, tarocista nie powinien stawiać kart na nieodpowiednie tematy.

Przeczytaj o wróżeniu Tarotem kobietom w ciąży, a także czy Tarot przepowie śmierć?

Nasze życie leży w naszych rękach, mamy wolną wolę i każdego dnia możemy sami podejmować decyzje ważne i rutynowe, zatem skoro zdarza się, że i opinia medyczna okazuje się błędna, jak można mówić o nieuchronnej przyszłości kogoś, kto jest przecież w stanie zmienić ją w każdej chwili?

Pytam, więc wiem

Cały dorobek naukowy, który posiada ludzkość, zaczął się tak naprawdę z ciekawości. Jesteśmy ciekawi tego, w jakim świecie żyjemy i jak możemy go ulepszyć na swoją korzyść. Gdyby nigdy nie pojawił się element zainteresowania otoczeniem, człowiek nigdy nie rozwinąłby się cywilizacyjnie. Podobnie jest w życiu - interesując się relacjami z innymi, próbując podejmować uzasadnione decyzje i starając się zrozumieć swój los, człowiek rozwija się duchowo, poznaje siebie i innych, potrafi przewidzieć następstwa swoich działań i odróżnić to, co wartościowe od fałszu i obłudy.

Wróżby potrafią zaspokoić ciekawość do tego stopnia, że niektórzy mogą ich nadużywać, jednak w rękach specjalisty Tarot tak nie działa, nie jest on siłą sprawczą, a drogowskazem. Ktoś, kto wie dzięki kartom, jakie będą konsekwencje jego wyborów, podejmuje uzasadnione decyzje. Dociekliwość w kwestiach, które są istotne dla naszego życia nie jest zatem nierozsądna, a prowadzi do mądrego planowania swojej przyszłości, zarówno tej bliższej, jak i dalszej z uwzględnieniem czynników, na które nie zawsze ma się wpływ.

Sprawdź także artykuł o Karmie, czy Karma zawsze wraca?

Ty pytasz, Tarot odpowiada

Rozwój duchowy, chociaż różny od powszechnego poszerzania swojej wiedzy i kwalifikacji, uzupełnia człowieka u podstaw. Pozwala mu być świadomym siebie, swoich emocji i potrzeb, ale również rozumieć wybory innych ludzi, jednocześnie akceptując i nie potępiając czegoś, co nie jest zgodne z jego wartościami. Tarot nie tak łatwo przekazuje swoje odpowiedzi, wymaga on odpowiedniej interpretacji, intuicji i doświadczenia. Kiedy ktoś z tymi umiejętnościami posługuje się nim, otwiera długą drogę ciągłego rozwoju. Chociaż uczenie się bogatej symboliki kart samodzielnie to ogromna przygoda, w sprawach ważnych zaufać warto wprawnej wróżce, która dziś już przecież przez internet może szybko położyć karty.

Czy ciekawość jest czymś złym? Jeśliby tak było, nie prowadziłaby do rozwoju. Kto z nas nie jest ciekaw tego, jak potoczy się jego życie? Szczególnie jeśli dzięki takiej wiedzy moglibyśmy zaplanować swoją przyszłość tak, aby była przez nas dokładnie kontrolowana?

Szukasz sprawdzonej wróżki? Sprawdź: https://WrozbyTarot.Online/ 

Autor tekstu: Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos - oczywiście zakaz kopiowania, czyli kradzieży bez mojej zgody w całości lub jakiejkolwiek części, jak chcesz to możesz udostępnić linka do tej strony.

Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos
Zajmuję się magią, rytuałami, oczyszczaniem, ale przede wszystkim kartami Tarota. Obecnie pracuję z kartami Aleister’a Crowley’a (w zasadzie Edwarda Alexandra Crowley’a), które dzięki pracy brytyjskiej malarki pani Friedy Harris zyskują w moich oczach największą symbolikę i szczegółowość. Te karty łączą nie tylko wróżby na przyszłość. Karty Crowley'a to przede wszystkim podróż w świat Wielkich i Małych Wtajemniczeń Tarota - to magia. Sama praca z tymi kartami jest niczym rytuał. To nie zwykłe wróżby online. To połączenie tarota, mocy żywiołów i numerologi.

Komentarze są wyłączone.