Jak działa Tarot?

tarot online
Jak wróżyć z Tarota?
1 sierpnia 2019
Wróżby BHP
Wróżby BHP
6 sierpnia 2019

Jak działa Tarot?

Tarot

Tarot

 

Jak działa Tarot?

 

Tarot to swego rodzaju lustro, w którym ujrzeć można siebie dokładnie takim, jakim naprawdę się jest. Odpowiada on na pytania w oparciu o doświadczenia człowieka, jego etap rozwoju, czy nawet dojrzałość do uzyskania odpowiedzi. Przez pewne grona ludzi uważany jest za niebezpieczny, ponieważ wedle ich opinii swoją moc zawdzięcza działaniu złych duchów, które wpłynąć mogą na osobę mającą z nimi kontakt. Czy ta teza ma poparcie w środowiskach ezoterycznych? Gdyby tak było, zapewne ezoterycy nie używaliby Tarota ze względu bezpieczeństwo swoje i swoich klientów. Jak zatem działa? Co stoi za jego niezwykłymi i wręcz nadprzyrodzonymi możliwościami?

 

Zobacz także:

Kierowane umysłem czy świadomą siłą?

Wśród tarocistów zdarzają się tacy, którzy wierzą, że przekaz jest przynajmniej częściowo kierowany przez świadomą siłę. Niektórzy mówią tu o aniołach, inni o dobrych duchach lub wyższej jaźni. Istoty astralne bywają przypisywane konkretnym kartom jako odpowiedzialne za daną dziedzinę ludzkiego życia. Istnieje także drugi, całkowicie odmienny pogląd na to, jak działa Tarot i łączy się z psychologią człowieka. Część tarocistów sądzi, że karty odzwierciedlają to, co dzieje się w umyśle i działają na zasadzie projekcji. Praca wówczas opiera się nie tyle na magii, ile na współpracy ze zgłaszającą się do wróżbity osobą. Z tych dwóch sprzecznych ze sobą przekonań powstała spora grupa ezoteryków, którzy swoje poglądy lokują gdzieś pomiędzy nimi. Z jednej strony można nie wierzyć w kontrolę żadnych sił nad kartami lub nie próbować weryfikować istot, które za tym stoją, a z drugiej zdawać sobie sprawę z wpływu umysłu na rzeczywistość, lub wręcz zakładać, że Tarot jest niejaką furtką do podświadomości. Jedno jest pewne - ani wpływu ludzkiej psychiki, ani mocy zewnętrznej nie można wymiernie zbadać naukowo, dlatego wszystkie wierzenia w tej kwestii mają prawo bytu i nie mogą zostać ani podważone, ani udowodnione.

Synchroniczność zdarzeń

Ciekawą teorią, którą odnieść można do Tarota, jest synchroniczność opisana przez Carla Junga. Zauważył on istniejące związki między wydarzeniami, które nie są powiązane między sobą związkiem przyczynowo - skutkowym. Oczywiście część przyczyn i skutków może w wyniku nieuwagi zostać pominięta, jednak zdarzenia opisywane przez Junga cechują się wyjątkowo niskim prawdopodobieństwem wzajemnej zależności. Na szczególną uwagę zasługuje tu Tarot Online, który ze względu na brak bezpośredniego kontaktu tarocisty z klientem wyklucza wpływ wszelakich sugestii odnośnie do interpretacji kart, jak i również poniekąd projekcję umysłu przekładającą się na wynik wróżby. Tarot Online rozkładany na odległość nie różni się jakością od osobistego spotkania z ezoterykiem, zatem jedynym zasadnym wytłumaczeniem jego działania pozostaje wpływ świadomej siły lub synchroniczność zdarzeń.

Wiedza tajemna

Doszukując się prawdy na temat mocy kart w działaniach ezoteryków, natknąć się można na kilka często powtarzanych praktyk. Po wróżbie tarociści oczyszczają siebie i przestrzeń z obcej energii dla zachowania równowagi. Rzadziej oczyszczają oni karty Tarota, czasem przy użyciu soli, płomienia świecy, szałwii, czy wielu innych indywidualnych praktyk. Takie działanie wskazuje na to, że energia gra ważną rolę przy rozkładach, a nieoczyszczona może nawet zaburzać następne przekazy. Czy to jednak ona odpowiada za działanie Tarota? To kolejny wniosek, którego nie sposób zweryfikować.

Niezależnie od tego, jaka teza ma największą ilość zwolenników, Tarot przetrwał wieki, a jego tajniki zgłębiają pasjonaci pewni tego, że przetrwa ich jeszcze wiele. Przeniesiony do współczesności Tarot Online działa dokładnie tak samo, jak działały królewskie talie w średniowieczu. Wśród wszelkich historii o złych duchach, on każdego dnia pomaga odnaleźć drogę milionom ludzi na całym świecie. Tajemnice, które w sobie skrywa, są nieodłącznym elementem ezoteryki i być może to właśnie one wywołują ciekawość, która prowadzi wielu odpowiedzi.

Autor tekstu: Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos - oczywiście zakaz kopiowania, czyli kradzieży bez mojej zgody w całości lub jakiejkolwiek części, jak chcesz to możesz udostępnić linka do tej strony.

Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos
Zajmuję się magią, rytuałami, oczyszczaniem, ale przede wszystkim kartami Tarota. Obecnie pracuję z kartami Aleister’a Crowley’a (w zasadzie Edwarda Alexandra Crowley’a), które dzięki pracy brytyjskiej malarki pani Friedy Harris zyskują w moich oczach największą symbolikę i szczegółowość. Te karty łączą nie tylko wróżby na przyszłość. Karty Crowley'a to przede wszystkim podróż w świat Wielkich i Małych Wtajemniczeń Tarota - to magia. Sama praca z tymi kartami jest niczym rytuał. To nie zwykłe wróżby online. To połączenie tarota, mocy żywiołów i numerologi.

Komentarze są wyłączone.