Czy ludzie słusznie boją się Tarota?

Tarot
Jak zadawać pytania do Tarota?
12 listopada 2019
Seans z wróżką to nie tylko wróżby. Wróżka z Lublina opowiada o możliwościach
4 czerwca 2020

Czy ludzie słusznie boją się Tarota?

Tarot

Tarot

Tarot to najbardziej popularna metoda poznawania przyszłości, również w środowiskach, które są temu przeciwne. Nic dziwnego, że to właśnie na karty Tarota spada fala krytyki, która powoduje, że ludzie zaczynają się go bać i za wszelką cenę unikać. Dla przykładu karty anielskie, czy wahadełko nie spotykają się z tak wieloma amatorskimi poglądami. To właśnie Tarot, popularny i stygmatyzowany, notorycznie oceniany jest pod kątem zagrożenia. Czy ludzie słusznie się go boją?

Czy Tarot ściąga na nas nieszczęścia?

Zwykle wróżka na telefon spotyka się z trzema podejściami do kart Tarota. Jedni, którzy przekonani są o ich skuteczności i nieszkodliwości, chcą korzystać niemal wyłącznie z nich. Co warto zauważyć, są to osoby, które zwykle już korzystały z Tarota. Ich doświadczenia jasno pokazały im, jaka siła drzemie w tych kartach i jak wiele są w stanie się od nich dowiedzieć. Są także tacy, którzy wybór metody wróżenia powierzają specjaliście, ponieważ znają również właściwości run, lub innych kart, a i Tarota się nie obawiają. Docieramy wreszcie do przekonań, które wyznaje trzecia grupa osób zainteresowanych wróżbami. Wróżka na telefon proszona jest o „delikatne” wróżby w obawie przed Tarotem. Skąd wzięła się u nich taka obawa?

Nie trudno jest spotkać kogoś, kto przekonany jest o szkodliwości kart Tarota. Często ludzie tacy mówią o tym, że Tarot przyciąga do nas same nieszczęścia, wyciąga naszą energię, albo wpuszcza do naszego życia złe duchy. Pamiętać trzeba jednak o tym, że Tarot to jedynie narzędzie, z którego korzysta wróżka na telefon. Nie wpływa on na nasze życie i nie zmienia nic w jego toku, chyba że sami za sprawą tego, czego się dowiedzieliśmy, podejmiemy odpowiednie kroki. Tarota nie trzeba się bać, trzeba za to uważnie słuchać jego wskazówek, bo to one mogą spowodować, że sami zechcemy się zmienić.

Karta śmierci

Bardzo wrażliwe osoby czasem czują się zaniepokojone, kiedy w swoim rozkładzie Tarota widzą, lub słyszą, jeśli wróży im wróżka na telefon, karty z niezrozumiałymi dla nich symbolami. Mowa tu głównie o karcie śmierci, którą zwykliśmy rozumieć całkiem dosłownie. Tarot przepełniony jest symboliką, a śmierć oznacza tu bardzo często całkiem pozytywne wydarzenia i zmiany. Nie wyciągajmy pochopnych wniosków bez wystarczającej wiedzy. Zaufajmy tym, którzy się na tym znają.

Czy boisz się prawdy?

Można zaryzykować stwierdzenie, że ludzie nie zawsze chcą poznać prawdę na temat siebie i swojego życia. Czasem niestety jest to równoznaczne ze zmierzeniem się z naszymi błędami, albo poznaniem druzgocących faktów. Być może to właśnie to zniechęca ludzi do kart Tarota. Wróżka na telefon nigdy nie kłamie i zawsze przekazuje dokładnie to, co widzi w kartach. Z pewnością nie wszyscy czują się uskrzydleni po jej słowach. Czy prawda zawsze powinna zostać powiedziana? To już pytanie, na które każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Najważniejsze jest jednak to, że to nie Tarot odpowiada za przykre sytuacje w naszym życiu.

To Ty kierujesz swoim losem, nie Tarot

Wszyscy musimy przede wszystkim zrozumieć, że ani Tarot, ani jakiekolwiek inne karty, ani wróżka na telefon nie zmieniają naszego losu i nigdy nie pogarszają sytuacji, w której się znajdujemy. Oni są tu, aby pomóc i wskazać właściwy kierunek, lecz nie podejmują za nikogo decyzji. Tarot nie sprowadza na nas żadnych zagrożeń i nie zmienia naszej przyszłości sam w sobie - to my bogatsi o nową wiedzę mamy szansę pozytywnie wpłynąć na naszą przyszłość, jeżeli tylko podejmiemy inicjatywę.

Wróżbita Oskar Rybczyński Saleos
Zajmuję się magią, rytuałami, oczyszczaniem, ale przede wszystkim kartami Tarota. Obecnie pracuję z kartami Aleister’a Crowley’a (w zasadzie Edwarda Alexandra Crowley’a), które dzięki pracy brytyjskiej malarki pani Friedy Harris zyskują w moich oczach największą symbolikę i szczegółowość. Te karty łączą nie tylko wróżby na przyszłość. Karty Crowley'a to przede wszystkim podróż w świat Wielkich i Małych Wtajemniczeń Tarota - to magia. Sama praca z tymi kartami jest niczym rytuał. To nie zwykłe wróżby online. To połączenie tarota, mocy żywiołów i numerologi.

Komentarze są wyłączone.